4:52 1403/03/08
محمدجواد ظریف:

آمریکا دوباره در شورای امنیت منزوی شد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران می‌گوید آمریکا با قرار دادن ایران و برجام در صدر مباحثات امروز شورای امنیت، دوباره این نهاد را به سخره گرفته و البته خود را هم در مقام مخالف توافق هسته‌ای، منزوی کرده است.
no-photos

«محمدجواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران لحظاتی پس از تمام شدن نشست شورای امنیت، در توئیتر نوشت که آمریکا باز هم در شورای امنیت «منزوی» شد.

در این نشست که بیشتر آن با ریاست «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برگزار شد، موضوع منع اشاعه هسته‌ای در دستور کار قرار گرفت؛ در این نشست بارها خود ترامپ و اکثر سخنرانان، در خصوص ایران و برجام صحبت کردند اما چون رئیس جلسه یعنی آمریکایی‌ها نام ایران را در دستور کار قرار نداده بودند، به ایران برای پاسخ فرصتی داده نشد.

ترامپ در ابتدای این نشست، ایران را به صادرات خشونت و ناآرامی به غرب آسیا و خرید اقلام دارای مصرف دوگانه برای پیشبرد برنامه موشکی بالستیک خود متهم کرد. رئیس‌جمهور آمریکا که ریاست نشست را بر عهده داشت، البته تا پایان نشست در صندلی خود نماند و دقائقی پیش از پایان جلسه، جای خود را به «نیکی هیلی» نماینده کشورش در سازمان ملل داد.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این نمایش آمریکایی در صحن شورای امنیت، در توئیتر نوشت: «بار دیگر ایالات متحده صرفاً برای اینکه خود را در مقام نقض برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت، منزوی‌تر ببیند، از این شوراء سوء استفاده کرد.»

ظریف در پایان نوشته: «آمریکا کی می خواهد درسش را بیاموزد؟»

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت