23:12 1403/03/10

نصرالله: حزب‌الله از هرگونه آتش‌بس در سوریه حمایت می‌کند

دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم بزرگداشت روحانی برجسته لبنانی گفت که حزب‌الله از هرگونه آتش‌بس در سوریه حمایت می‌کند.

به گزارش صافی به نقل از النشره، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم بزرگداشت شیخ حسین عبید از اعضای شورای مرکزی حزب‌الله به سخنرانی پرداخت.

دبیرکل حزب الله در آغاز سخنان خود گفت: شیخ عبید از پیشگامان در ایمان و جهاد اخلاقی بود و تا آخرین لحظه عمرش از حزب‌الله حمایت کرد. شیخ عبید در صفوف حزب‌الله، مسئولیت‌های متعددی به‌عهده گرفت و با این روش ثابت، ایمان قوی و عزم راسخ، مدافع سرسخت خط و روش حزب‌الله و مقاومت و گزینه‌های آن تا آخرین نفس بود؛ وی یک استاد، خطیب حسینی و مربی و مرشد برای نسل آینده بود.

وی افزود: روز پنجشنبه درباره اوضاع اسرائیل و اوضاع بین‌المللی و منطقه‌ای سخن می‌گویم و امروز درباره اوضاع لبنان و سوریه سخن می‌گویم.

حزب‌الله از هرگونه آتش‌بس در سوریه حمایت می‌کند

دبیرکل حزب الله در ادامه خاطرنشان کرد که حزب‌الله از هرگونه آتش‌بس در سوریه که بر سر آن توافق می‌شود، حمایت می‌کند و به‌شدت پشتیبان آن است. ما از هرگونه اقدام یا تدبیری که به خونریزی پایان بدهد، حمایت می‌کنیم. این موضع، موضع قطعی ایران نیز هست و این کشور برای آتش‌بس در سوریه و رسیدن به حل سیاسی بحران این کشور تلاش می‌کند، بنابراین آنچه رسانه‌ها درباره عدم موافقت حزب‌الله با مذاکرات آستانه و آتش‌بس در سوریه منتشر می‌کنند، فقط شایعات است.

وی افزود: حزب‌الله از آشتی‌های سوریه و حل و فصل‌های داخلی در مناطق سوریه حمایت می‌کند و ما در مناطق زیادی نقشی اساسی در موفقیت آشتی‌ها ایفا کردیم. ما از هرگونه حل و فصل داخلی بین سوری‌ها با هر ضابطه‌ و سازوکاری که صورت گیرد حمایت می‌کنیم و در این زمینه دخالت نمی‌کنیم.

پیروزی حلب پیامدهای بزرگی داشت

نصرالله گفت: ما را به تلاش برای تغییر جمعیتی سوریه متهم می‌کنند و کشورهای حامی تروریست‌ها این دروغ‌ها را به‌منظور تحریک احساسات طایفه‌ای رواج می‌دهند.

دبیرکل حزب‌الله در ادامه پیروزی حلب را مهم خواند و گفت: پیروزی حلب پیامدهای بزرگی داشت و زمینه را برای آتش‌بس فراهم کرد.

وی همچنین گفت: دولت لبنان باید درباره حل موضوع آوارگان با دولت سوریه گفتگو کند و بهترین گزینه، همکاری جهت قانع کردن آوارگان برای بازگشت به شهرها و روستاها و خانه‌هایشان است.

نصرالله افزود: اگر دولت لبنان تصمیم بگیرد که در قبال موضوع آوارگان انسانی، ملی و جدی برخورد کند، ما حاضر هستیم که در خدمت دولت لبنان باشیم.

ترامپ چهره واقعی دولت ظالم و نژادپرست آمریکا را رو کرد

نصرالله درباره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ و ادعای برخی که می‌گویند حزب‌الله از آمدن دونالد ترامپ نگران است، گفت: ترامپ چهره واقعی دولت ظالم و نژادپرست آمریکا را رو کرد و به‌خلاف اوباما که نقاب بر چهره خود می‌زد و ضمن سخنان خوب تحریم می‌کرد و از جنگ‌ها حمایت می‌کرد، او نقاب را از چهره خود برگرفته است، ما به‌خاطر این از او تشکر می‌کنیم. ترس مدت‌ها است که از ما رخت بسته است.

ترکیه روزی حامی قوی داعش بود اما اینک اوضاع فرق کرده است

دبیرکل حزب‌الله گفت: اوضاع سوریه امروز با شش سال پیش فرق می‌کرد. آن زمان سوریه در خطر فروپاشی و اشغال از سوی گروه‌های مسلح و تروریستی بود، این خطر دفع شد. امروز داعش بیشتر بر بیابان‌های سوریه سیطره دارد. امروز کشورها و محورهایی که گروه‌های تروریستی و تکفیری را به وجود آوردند از امکان تحقق اهداف خود در سوریه ناامید شده‌اند. موضع امروز ترکیه در قبال داعش را ببینید. همه می‌دانند که دولت ترکیه حامی قوی داعش بود و این دولت بود که به داعش کمک مالی و تسلیحاتی کرد، اما امروز از کاری که برای داعش انجام داده پشیمان شده است، زیرا جواب کمک‌های ترکیه را با انجام عملیات تروریستی در خاک این کشور داد. امروز ترکیه که زمانی حامی قوی داعش بود با این گروه تروریستی در شهر الباب مبارزه می‌کند و در آینده در رقه با آن مبارزه خواهد کرد و ما منتظر اتخاذ چنین رویکردی از آمریکا هستیم، اما همین‌قدر کافی است که ترامپ گفت اوباما و کلینتون داعش را به وجود آوردند و اولویت او در سوریه جنگ علیه داعش خواهد بود.

نصرالله افزود: اروپایی‌ها از تمایل جدی خود برای مبارزه با تروریسم در سوریه سخن می‌گویند و برای همه مشخص شده است که وجود تروریسم در سوریه، امنیت جهان را تهدید می‌کند.

انتهای پیام/

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت