18:04 1403/03/30

کابینه دوازدهم در راستای عمل به اقتصاد مقاومتی انتخاب شود/ غیرت دینی مردم تبریز زبانزد عام و خاص است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی گفت: دولتمردان در دولت دوازدهم بیش از گذشته به برطرف کردن مشکلات کشور به‌ویژه مشکلات اقتصادی بپردازند و اعضای کابینه دولت دوازدهم در راستای عمل به اقتصاد مقاومتی انتخاب شوند.

به گزارش صافی ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز با تشکر از دست‌اندرکاران همایش روز ملی عفاف و حجاب در تبریز خصوصا سپاه عاشورای آذربایجان شرقی اظهار کرد: عفاف میوه حجاب و حجاب نیز ریشه عفاف و غیرت است دین مردم تبریز اجازه نمی‌دهد بدحجابان در کوچه و بازار این شهر حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: غیرت دینی مردم تبریز زبانزد عام و خاص است و باید به گردشگرانی که از شهرهای دیگر به شهر ما می‌آیند توصیه کنید که اینجا تبریز است، حجاب خود را رعایت کنند.

امام جمعه تبریز با اشاره به پایان عمر دولت یازدهم و آغاز فعالیت دولت دوازدهم به اولویت‌های انتخاب وزرا و فعالیت آنان پرداخت و گفت: رئیس جمهور در حال انتخاب و مشخص کردن گزینه‌های کابینه هستند و امیدواریم آنها افرادی دارای تعهد، تخصص و توانمندی باشند تا در چارچوب سیاست‌های کلان و برنامه‌های دولت فعالیت کنند.

وی ادامه داد: درخواست مردم خصوصا مردم آذربایجان و تبریز این است که دولتمردان در دولت دوازدهم بیش از گذشته به حل مشکلات کشور خصوصا مشکلات اقتصادی بپردازند و نباید اجازه داد راهبرد اقتصاد مقاومتی که خارج کننده کشور از مشکلات اقتصادی است مورد غفلت قرار گیرد.

وی توکل به خدا، خودباوری، دشمن‌شناسی، پرهیز از اختلافات، استفاده از ظرفیت‌های داخلی، همت بلند و انگیزه بالای خدمت را ویژگی‌های مورد نیاز انتخاب وزرا دانست.

آل‌هاشم با اشاره به اینکه راهبرد آمریکا در قبال گروه‌های تروریستی در سوریه، مدیریت آنها بوده نه نابودیشان، تصریح کرد: راهبرد آمریکا ممانعت از دسترسی محور مقاومت به مرزهای مشترک سوریه و عراق است و مقامات آمریکا و رژیم صهیونیستی از پیروزی‌های محور مقاومت از تحولات اخیر در سوریه به شدت ترسیده‌اند.

وی افزود: آنها پیروزی مقاومت را با منافع خود در تضاد می‌بینند و مسئولین دستگاه سیاسی کشورمان باید مراقب باشند که این پیروزی‌های ما در پس معامله قدرت‌های بین‌المللی در سوریه از بین نرود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس نهاد مهم شورای نگهبان قانون اساسی اشاره کرد و گفت: این نهاد در صورت‌های دیگر در قالب نهادهای حافظ قانون اساسی در برخی از کشورهای دیگر وجود دارد و در قانون اساسی ما تاسیس این نهاد با دو موضوع از حفاظت از احکام اسلامی و صیانت از قانون اساسی همراه شده است.

وی با اشاره به حضور ۳۰۰ نفر از طلاب جدیدالورود حوزه‌های علمیه استان در نماز جمعه امروز تبریز که دوره میثاق طلبگی در حوزه ولیعصر تبریز را گذرانده‌اند خاطرنشان کرد: توصیه می‌کنم مومنین اجازه دهند فرزندانشان در حوزه‌های علمیه تحصیل کنند.

خطیب جمعه تبریز با اشاره به ۲۵ تیرماه روز بهزیستی یادآور شد: از کلیه کسانی که در امر بهزیستی، کمک و رفاه کودکان بی‌سرپرست، معلولان و افراد تحت پوشش تلاش می‌کنند تشکر می‌کنم و امیدوارم خیرین نیز در این مسیر به نیازمندان کمک کنند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز با اشاره به عوامل مغفرت که باعث رحمت و غفران الهی می‌شود گفت: تقوا به معنای تسلیم محض انسان در برابر اوامر الهی، عفو و گذشت از همدیگر، قرض الحسنه و وام مومنین به همدیگر به خاطر خداوند متعال، پیروی از انبیای الهی و ائمه هدی(ع) از جمله عوامل غفران الهی در دنیا و آخرت است.

مجتبی مظلومی
مجتبی مظلومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت