18:29 1403/03/30
عارف:

عارف: نقاط ضعف احتمالی امنیتی حادثه اهواز بررسی و رفع شود

صافی – رییس بنیاد امید ایرانیان گفت: با بررسی‌های کارشناسانه و دقیق باید نقاط ضعف احتمالی مسائل امنیتی و اطلاعاتی مربوط به حادثه تروریستی اهواز احصا و مسئولان مربوطه نسبت به رفع آنها اقدام کنند.
no-photos

به گزارش امیدنامه، محمدرضا عارف تاکید کرد: حادثه تروریستی اهواز که منجر به شهادت عده‌ای از هموطنان‌مان شد، بار دیگر ضرورت حفظ همبستگی ملی در داخل کشور را مورد تأکید قرار داد. ضمن تسلیت مجدد به خانواده‌های محترم شهدای این حادثه تروریستی تلخ، بیان چند نکته در این خصوص حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران گروه‌های مختلفی در خارج و بعضاً داخل کشور درصدد ضربه زدن به امنیت نظام جمهوری اسلامی بودند و هدف‌شان در نهایت سرنگونی نظام بود، در سال‌های اولیه پیروزی انقلاب اسلامی مانند سایر انقلاب‌های دیگر شرایط متلاطمی در کشور حاکم بوده که به همین دلیل شاهد ترورهایی در همان سال‌ها بودیم و در این گونه حوادث برخی از یاران انقلاب را از دست دادیم.
عارف همچنین گفت: آنچه توانست عمر انقلاب اسلامی را به عدد 40 برساند، در درجه اول وحدت بین مسئولان و در درجه دوم وحدت بین مردم و مسئولان و همبستگی ملی بوده است. در کنار تنوع قومیتی در داخل کشور که همیشه برای نظام اسلامی یک فرصت تلقی می‌شود.
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در برهه‌های حساس در طول این 40 سال همیشه شاهد بودیم اقوام و مذاهب مختلف در برابر توطئه‌های مختلفی که علیه کشور ایران صورت گرفته در صف اول مبارزه با اینگونه توطئه‌ها و دسیسه‌ها قرار داشتند از این رو در حادثه تروریستی اخیر نیز اقوام مختلف بخصوص قومیت‌های مختلف عزیزی که در استان خوزستان حضور دارند مانند گذشته اجازه نخواهند داد امنیت کشور تحت‌الشعاع برخی خواسته‌های نامشروع قرار بگیرد.
رییس فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرذ: با بررسی‌های کارشناسانه و دقیق باید نقاط ضعف احتمالی درخصوص مسائل امنیتی و اطلاعاتی در ارتباط با حادثه تروریستی اهواز احصا و مسئولان مربوطه نسبت به رفع آنها اقدام کنند.

وی یکی از راه‌های تقویت همبستگی ملی را رعایت حقوق شهروندی دانست و گفت: در این خصوص نگرانی‌هایی وجود دارد و شایسته نظام اسلامی نیست که بعد از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب درخصوص رعایت حقوق شهروندی بخصوص در دستگاه‌های متولی این موضوع گزارش‌های بعضاً نگران کننده به گوش برسد، بویژه درخصوص حقوق شهروندی اقوام حاکمیت باید بیش از گذشته حساس باشد و بدانیم که کوچکترین غفلت در این زمینه تبعات جبران ناپذیری برای نظام اسلامی خواهد داشت.

وی افزود: معتقدم در شرایط فعلی رمز ارتقای همبستگی و وحدت ملی گفت ‌وگوی ملی بین تمامی جریان‌ها و اقوام است حتی کسانی که با برخی سیاست‌های حاکمیت در برخی زمینه‌ها مخالف هستند هم باید ذیل چتر نظام اسلامی قرار بگیرند و با آنها نیز زمینه گفت ‌وگو را فراهم کرد.

در جریان حمله تروریستی اهواز که در روز شنبه هفته گذشته در رژه نیروهای مسلح رخ داد، جمعی از هموطنانمان شهید و زخمی شدند.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت