17:28 1403/03/30
باهنر:

با آغاز دور جدید تحریمها اتفاق جدیدی رخ نخواهد داد

صافی – دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: سیزده آبان (موعد اعمال تحریم های جدید آمریکا) اتفاق جدیدی رخ نخواهد داد. کارهایی که گفته‌اند را زودتر شروع کرده‌اند و اینکه جامعه منتظر یک اتفاق بزرگ باشد، اینطور نخواهد بود.
no-photos

محمدرضا باهنر در ابتدای نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به حادثه تروریستی اهواز گفت: در مورد این داستان اهواز و آن حادثه تروریستی نگرانی‌هایی در کشور در مورد امنیت و اطلاعات و اقتداری که وجود دارد و سوالاتی به وجود آمد اما در کل یک عملیات مهم نظامی نبود. البته اگر سیستم اطلاعاتی ما با دقت بیشتری به این مراسم توجه می‌کردند امکان داشت تلفات کمتر باشد و البته پاسخ مستقیمی به کسانی که این مسائل را رقم زدند خواهند داد.

وی افزود: تصوراتی که در جامعه به وجود آمده این است که جنگ، جنگ اقتصادی است اما جنگ رسانه‌ای خیلی سنگین‌تر و پرحجم‌تر کار می‌کند، حتی بعضی از آثار را خیلی بزرگتر از آنچه که هست نشان می‌دهند.

وی با بیان اینکه باید نقشه راه داشته باشیم و در مورد واقعیات با مردم صحبت کنیم، تاکید کرد: سیزده آبان (موعد اعمال تحریم های جدید آمریکا) اتفاق جدیدی نمی‌خواهد بیافتد. کارهایی که گفته‌اند را زودتر شروع کرده‌اند و اینکه جامعه منتظر یک اتفاق بزرگ باشند اینطور نخواهد بود. ما باید در جنگ اقتصادی روش مناسبی را اتخاذ کنیم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین اظهار کرد: افکار عمومی هم عوام و خواص نگرانی این اوضاع را پیدا کرده‌اند که شرایط از کنترل خارج است و کسی اراده‌ای برای این وضعیت ندارد. همه‌ وظیفه‌مان است که دولت را کمک کنیم و مسیری غیر از دولت وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بعضی از وزارت‌خانه‌ها الان چند ماه است که وزیر ندارند، گفت: طرح‌های جدی وجود دارد و در میان اقتصاددان‌های ملی دو گروه وجود دارند؛ یکی می‌گوید باید ارز را تک نرخی کنیم که در این روش عده‌ای زیر خط فقر می‌روند که باید این را جبران کرد و با یکسان کردن نرخ‌ها برخی مشکلات حل می‌شود. دیدگاه دیگر این است که با قوه قهریه اقتصاد را کنترل کرد.

باهنر با اشاره به تشکیل شورای عالی اقتصادی گفت: همگرایی قوا با هم باید بیشتر باشد و این ستاد باید بتواند به عنوان قرارگاهی مختار و مدبر ایفای نقش کند. باید از جلسه روسای قوا استفاده بهتری شود و همدلی ها و هماهنگی ها در قرارگاه اقتصادی در جنگ اقتصادی بیشتر شود.

دبیرکل جامعه مهندسین در پایان گفت: درباره انتخابات نظام مهندسی ساختمان باید بگویم که متاسفانه کشمکشهای وزارت راه و نظام مهندسی زیاد شده است و ما بعنوان جامعه اسلامی مهندسین این دوره از هیچ لیستی حمایت نمی‌کنیم و سکوت خواهیم کرد.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت