4:41 1403/03/08

زمان بازگشایی جعبه سیاه هواپیمای تهران-یاسوج مشخص شد

no-photos

رییس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به شناسایی و کشف جعبه سیاه هواپیمای آسیب دیده تهران – یاسوج گفت: این جعبه با حضور مقام قضایی بازگشایی می شود.

هواپیمای ‘ ۷۲ ATR’ شرکت هواپیمایی آسمان با شماره پرواز ۳۷۰۴ روز یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶پس از ۵۰ دقیقه پرواز از تهران به سمت یاسوج در حوالی شهرستان سمیرم ( ۱۶۰ کیلومتری جنوب غربی اصفهان ) پس از اصابت به کوه دنا سقوط کرد.

روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان روز یکشنبه به نقل از ‘ احمد خسروی وفا ‘ رئیس این دادگستری کل افزود: جعبه سیاه هواپیمای یاد شده پس از شناسایی و کشف با دستور قضایی بازپرس رسیدگی کننده، تحویل نماینده سازمان هواپیمایی کشور شده و مقرر است با حضور مقام قضایی بازگشایی و پس از بررسی علت این سانحه تعیین شود.

وی یادآور شد: به محض مشخص شدن علت سانحه، در این باره اطلاع رسانی خواهد شد.

رییس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به انجام مجدد عملیات امداد و نجات و کشف تعدادی از پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی گفت: تاکنون هویت ۱۳ تن از جانباختگان محرز شده و با صدور دستور قضایی توسط بازپرس ویژه رسیدگی کننده اقدامات لازم در راستای تحویل اجساد به خانواده ها صورت پذیرفته است.

وی افزود: بقایای اجساد دیگر نیز کشف شده و در حال بررسی و انجام آزمایشات لازم می باشد که ظرف چند روز آینده هویت ۱۰ تا ۱۵ تن دیگر نیز مشخص خواهد شد.

حادثه هواپیمای ‘ ۷۲ ATR’ شرکت هواپیمایی آسمان در قلهٔ پازن پیر کوه دنا در جنوب روستای ‘نُقُل’ از توابع پادنا در یکصد و بیست کیلومتری سمیرم رخ داد.

پیدا کردن لاشه این هواپیما حدود ۴۸ ساعت بطول انجامید.

در این پرواز ۵۹ مسافر، ۲ مهماندار، ۲ نفر پرسنل امنیت پرواز و ۲ نفر خلبان و کمک خلبان حضور داشتند که همگی جان خود را از دست دادند.

در روزهای گذشته در چند مرحله پیکر برخی از جان باختگان این سانحه، کشف و برای احراز هویت به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد منتقل شد.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت