22:32 1403/03/04

بلاتکلیفی روند درمان دانش‌آموزان شین‌آبادی

رییس تیم جراحی دانش‌آموزان شین‌آبادی در واکنش به گلایه دانش‌آموزان شین‌آبادی نسبت به روند نامطلوب درمانشان گفت: بودجه‌هایی که قرار بود، برای درمان آنها اختصاص داده شود، متاسفانه ندادند.

به گزارش صافی؛ محمد جواد فاطمی با تاکید بر اینکه درمان این دانش‌آموزان در بیمارستان حضرت فاطمه (س) ادامه دارد، گفت: این بچه‌ها و والدین‌شان گله‌مندی‌هایی از درمان دارند که علت آن هم این است؛ بودجه‌هایی که قرار بود برای درمان آنها اختصاص داده شود، داده نشده‌است. پروتزهای این بچه‌ها که قیمت قابل توجهی هم دارد باید سفارش داده شود، ولی متاسفانه بودجه نداشتیم.

وی با اشاره به دیدار اخیر دختران شین‌آبادی با وزیر بهداشت عنوان کرد: دکتر هاشمی با بچه‌ها صحبت و تضمین کردند که طبق نظر تیم جراحی تمام هزینه‌ها را تامین می‌کند، اما قرار شد یک جلسه بررسی توسط بیمارستان حضرت فاطمه(س) با دختران تشکیل و بررسی شود که آیا نیاز دارند، در بیمارستان خاصی درمان شوند و یا باید به خارج اعزام شوند، از ۱۵ تا ۳۰ فروردین این کمیسیون تشکیل می‌شود و برای همه بچه‌ها تصمیم گیری می‌شود.

فاطمی در پاسخ به گلایه‌های مطرح شده از سوی دختران شین‌آبادی و پدرانشان از اینکه دستیاران پزشکان درمان آنها را دنبال می‌کنند، گفت: بیمارستان حضرت فاطمه(س)، آموزشی است و در درمان همه بیماران دستیاران هم دخالت دارند. این بیمارستان فوق تخصصی است و دستیاران تخصصی در درمان بچه‌های شین‌آبادی مداخله می‌کنند، اما به خاطر حساسیت آنها تمام جراحی‌های آنها توسط اساتید انجام می‌شود.هرچند ویزیت‌ها و بخش‌های کوچکی از جراحی‌ها که تخصص خاصی نیاز ندارد، توسط دستیاران انجام می شود.

وی اضافه کرد: به هرحال سوختگی آن هم به وسعتی مثل بچه‌های شین آباد هم مدت درمان و هم تعداد عمل‌ها زیاد است. مدت درمان را بچه‌های شین آباد حدود ۱۵ سال تعیین کرده‌ایم، حتی با بهترین عمل جراحی پلاستیک باز هم آثاری از سوختگی باقی می ماند. گاهی اوقات هم عمل‌ها ناموفق است و حتی ممکن است عارضه ایجاد کند و بچه‌های شین آباد هم باید این را بپذیرند.

رییس تیم جراحی دانش‌آموزان شین‌آبادی گفت: از نظر ما در ایران امکان درمان این بچه‌ها وجود دارد و باید همه تلاشمان را بکنیم که آنها بتوانند به اجتماع برگردند.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت