21:54 1403/03/10
روسیه:

شورای امنیت علیه داعش در افغانستان تحریم اعمال کند

صافی – معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل از شورای امنیت خواست تا تحریم اعضای شاخه خوراسان داعش در افغانستان را در اولویت قرار دهد.
no-photos

به گزارش پایگاه خبری صافی به نقل از «تاس»، «ولادیمیر سافرانکوف» معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اظهار داشت که روسیه از شورای امنیت این سازمان خواسته علیه اعضای گروه تروریستی داعش در افغانستان تحریم‌هایی را اعمال کند.

این دیپلمات روس با اشاره به امنیت آسیای مرکزی اظهار داشت: با توجه به گسترش حضور داعش در افغانستان ما معتقدیم که افزایش تحریم‌های شورای امنیت علیه افراد و سازمان‌هایی که بخشی از شاخه داعش در افغانستان هستند و یا ارتباط مستقیمی با این گروه دارند باید در اولویت قرار بگیرد.

روسیه از جمله کشورهای منطقه است که پیش از این بارها نگرانی خود را از حضور داعش در افغانستان و تلاش این گروه تروریستی برای گسترش ناامنی‌ها به آسیای مرکزی ابراز کرده است.

چندی پیش «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه با ابراز نگرانی از افزایش حضور داعش در افغانستان گفته بود که آمریکا و ناتو برای تکذیب حضور داعش در افغانستان تلاش می‌کنند.

وی تصریح کرد که مسکو نسبت به اقدامات آمریکا و ناتو برای مقابله با تهدید داعش در افغانستان اطمینانی ندارد.

«ضمیر کابلوف» مدیر بخش دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه و نماینده ویژه پوتین در افغانستان نیز ضمن ابراز نگرانی از عزیمت تروریست‌های داعش از خارج از مرزهای افغانستان به داخل خاک این کشور نیز گفته بود که این تروریست‌ها برای مبارزه با نیروهای آمریکایی و ناتو به افغانستان نیامده‌اند بلکه هدف آنها بی‌ثباتی اوضاع داخلی کشورهای آسیای مرکزی هستند.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت