23:01 1403/03/04

ایجاد خانه جوان در مراغه ضروری است

معاون فرماندار مراغه به نبود خانه جوان در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ایجاد این خانه برای ساماندهی امور جوانان و رفع مشکلات این قشر از جامعه، ضروری است.

جواد محمودی روز شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان با محوریت موضوع اوقات فراغت و اخلاق تربیت اسلامی افزود: شناخت آسیب های اجتماعی در حوزه جوانان و ارائه راهکارهای علمی و عملی در این حوزه موجب ایجاد فضای شور و نشاط در جامعه می شود.

وی ایجاد زمینه های مناسب برای فعالیت جوانان را ضروری دانست و گفت: برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی در محیط پارک ها و مناطق حاشیه شهر و ایجاد فضای مفرح و شاد با حضور خانواده ها و قشر جوان می تواند در مقابله با آسیب های اجتماعی حوزه جوانان مفید باشد.

محمودی به پرکردن اوقات فراغت در روستاها نیز اشاره کرد و افزود: استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های جوانان در روستاها از سوی دهیاری و بخشداری ها می تواند زمینه ساز رشد ، شناسایی و معرفی استعدادهای جوان روستایی در عرصه های مختلف باشد.

وی اضافه کرد: بیش از ۴۰۰ عنوان برنامه امسال در قالب کلاس های فرهنگی، هنری، دینی، ادبی و علمی برای غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان این شهرستان تدوین شده و در طول تابستان برگزار می شود.

محمودی با اشاره به اینکه مهارت آموزی در بین جوانان از جمله مهترین اولویت های خانواده ها در روزهای تابستان است، گفت: خانواده ها و سازمان های مربوطه تلاش کنند تا نوجوانان و جوانان شهرستان در تابستان سال جاری حداقل یک مهارت فراگیرند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه نیز در این جلسه به اهمیت اوقات فراغت در بین جوان اشاره کرد و گفت: مهمترین مولفه اوقات فراغت ، ایجاد امید، شور و نشاط در جامعه است که متاسفانه مورد غفلت قرار گرفته است.

احمد دادرس فیاض افزود: دوری از برگزاری کلاس ها و جشنواره های بی برنامه و بی نتیجه و تلاش برای برگزاری برنامه های جوان پسند با در نظر گرفتن اولویت ها و ضوابط قانونی می تواند فرصتی مناسب برای گسترش فرهنگ عمومی در جامعه باشد.

وی به برگزاری برنامه های مختلف در سه حوزه فر هنگی ، هنری و قرآنی از سوی این نهاد اشاره کرد و افزود: امسال در بیش از ۳۵ پایگاه شهری و روستایی برنامه های متنوعی در حوزه های فرهنگی ، هنری و قرآنی در حال برگزاری است.

مسئول ورزش شهرداری نیز در این جلسه گفت: نصب دستگاه های ورزشی در پارک ها و برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی به خصوص در مناطق حاشیه نشین از مهترین اولویت های شهرداری برای پرکردن اوقات فراغت جوان در تابستان است.

رضا ارژنگ افزود: همچنین برنامه های مختلف فرهنگی ورزشی و تربیتی در فرهنگسراهای شهرداری در چهار نقطه شهری در ترم تابستان در حال برگزاری است.

وی به برنامه های متنوع شهرداری در پارک بانوان نیز اشاره کرد و افزود: توجه ویژه شهرداری به توسعه ورزش همگانی در بین بانوان و وجود دو پارک مخصوص بانوان در شهرستان از مهمترین اقدامات شهرداری در بخش بانوان است.

مهدی نوایی رئیس ورزش و جوانان مراغه نیزدر این جلسه گفت: برگزاری جنگ شادی در بوستان یادگاران از سوی شهرداری با همکاری دیگر دستگاه های اجرایی شهرستان می تواند زمینه ساز ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین جوانان و خانواده ها در فصل تابستان باشد.

براساس آمارهای رسمی ، ۶۸ هزار نفر از جمعیت ۲۶۳ هزار نفری مراغه در سنین ۱۵ تا ۲۹ سال یا همان سن جوانی قرار دارند.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت