3:59 1403/03/08
بهزیستی استان مرکزی خبر داد:

از راه‌اندازی مهدهای روستایی واجد شرایط حمایت می‌کنیم

صافی – مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با بیان اینکه ۲۹ مهد روستایی در استان فعال است،گفت: بهزیستی استان از راه‌اندازی مهدهای روستایی واجد شرایط حمایت می‌کند.
no-photos

زهرا امینی عصر امروز در دیدار مدیران و مربیان مهدهای کودک با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به فعالیت بهزیستی در حوزه کودک اظهار داشت: در ایام هفته جهانی کودک قرار گرفته‌ایم، بنابراین برنامه‌های متنوعی برای این ایام در نظر گرفته‌ایم که یکی از این موارد موضوع مهدهای کودک استان مرکزی است.

وی افزود: در مجموع 119 مهد کودک شهری و روستایی در استان مرکزی فعالیت دارد که 29 مهد در سطح روستاهای استان مرکزی مشغول به کار هستند که همین روند آماری برنامه‌ریزی برای این حوزه را چند برابر کرده است.

امینی تصریح کرد: در حوزه مهدها گزینش مربیان و مدیران مهدها با دقت بسیار در حال اجرا و انجام است در کنار این موارد موضوع بحث علمی، آموزشی و اجرای دوره‌های خاص را در دستور کار داریم و نیز محتوای آموزشی و نظارت برآنها که در قالب بسته کتب آموزشی یکسان از مرکز ابلاغ و اعلام می‌شود.

وی اضافه کرد: این دوره و سرفصل‌ها شامل سبک زندگی ایرانی و اسلامی، فرزندپروری برای والدین و آموزش‌های مرتبط با اولیا و نونهالان است که در مهدهای کودک به آنها ارائه می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی عنوان کرد: 29 مهد در سطح روستاهای استان مرکزی دایر است که البته برای تاسیس و راه اندازی مهد در روستاهای دارای حدنصاب با تسهیلات و حمایت ویژه 8 میلیون تومانی از متقاضیان وا[د شرایط حمایت می‌کنیم.

امینی افزود: یکی از مسائل در مهدهای روستایی غذای گرم بوده که در این راستا در روستای خیرآباد غذای گرم در مهد روستایی ارائه شد که این موضوع در مهدها درحال پیگیری است.

وی عنوان کرد: از دیگر برنامه‌های هفته جهانی کودک در استان مرکزی در استان مرکزی و مجموعه شهری و روستایی در ایام روزهای این هفته که باعنوان کودک و رسانه، صبح و بازی، محیط زیست و… نامگذاری شده است باید به مواردی همچون آموزش و آشنایی کودکان با خط 123 اورژانس اجتماعی در مهدهای کودک توسط کارشناسان اورژانس اجتماعی و اجرای طرح مهرانه در راستای اهدای لوازم التحریر به کودکان و خانواده‌های نیازمند، همایش سه ساله‌های حسینی و ایجاد پایگاه در مصلی شهر اراک اشاره کرد.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت