17:17 1403/03/30
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی:

سیاست‌های دولت در خصوص فضای مجازی مبهم است

صافی – معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی گفت: سیاست مبهم دولت در فضای مجازی، فعالان فضای مجازی را در دوگانگی قرار داده است.
no-photos

سید ابراهیم محجوب امروز در جلسه هم اندیشی با اصحاب رسانه به مباحث جنگ فرهنگی در قالب فضای مجازی پرداخت و اظهار داشت: منشأ مشکلاتی نظیر بالا و پایین رفتن قیمت دلار اقتصادی نبوده بلکه جنگ روانی و فرهنگی بود که دشمن از طریق فضای مجازی بر مردم القا کرد تا تمام دارایی خود را بفروشند و با سرمایه‌گذاری در بازار سکه و ارز، اقتصاد کشور را دچار مشکل کنند.

وی در ادامه افزود: دشمن از طریق شبکه‌های اجتماعی، اطلاعات کافی از مردم ایران بدست آورد و از آن در جنگ اقتصادی با ما نهایت استفاده را کرد.

محجوب ابزار مقابله با این جنگ را برشمرد و تصریح کرد: رسانه‌های استان باید آتش به اختیار در خصوص مقابله با آسیب‌های فضای مجازی و شبهه پراکنی‌های آن عمل کرده و بار منفی این عمل در استان را کمرنگ کنند.

معاون اجتماعی دادگستری استان گفت: متاسفانه سیاست‌های مبهم دولت در خصوص فیلترشدن یا نشدن تلگرام، رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی را با ابهام همراه کرده است.

وی به‌عنوان نمونه از پایین آمدن آمار آسیب‌های اجتماعی در شهرستان شیروان خبرداد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاثیر رسانه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی مناسب باعث پائین آمدن 30درصدی آمار طلاق، نزاع و درگیری در شش ماهه نخست سال در شهرستان شیروان شد.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت