22:17 1403/03/04
رئیس پلیس راهور یزد:

بیشتر‌ میزان فوتی تصادفات یزد را موتور‌سواران تشکیل می‌دهند

صافی – رئیس پلیس راهور استان یزد بیشترین آمار فوتی تصادف‌های یزد را مربوط به موتورسیکلت‌سواران دانست.
no-photos

سرهنگ محمد پورشمس صبح امروز در همایش فرهنگ ترافیکی یزد با اشاره به اینکه تعداد بسیار زیادی موتورسیکلت در سطح شهر یزد تردد می‌کنند اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از رانندگان موتورسیکلت‌ها قوانین راهنمایی و رانندگی را در حین استفاده از موتور رعایت نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه موتورسوارانی که ایمنی را رعایت نمی‌کنند هم برای خودشان و هم برای سایر شهروندان در سطح خیابان‌ها و معابر خطرساز هستند خاطرنشان کرد: در حال حاضر یزد به صورت جدی با معضل موتورسیکلت سواران ناایمن روبرو است و این موضوع خسارت‌های بسیاری به دنبال داشته است.

رئیس پلیس راهور استان یزد ادامه داد: بیشترین میزان افرادی که در تصادف‌های درون شهری جان خود را از دست می‌دهند موتورسیکلت سواران هستند در حالی که اگر استفاده از کلاه ایمنی و رعایت قوانین و مقررات در دستور کار این افراد قرار می‌گرفت جان خود را به راحتی حفظ می‌کردند.

پورشمسی عنوان کرد: علاوه بر بحث حوادث و تصادفات رانندگی متاسفانه برخی از موتورسیکلت‌سواران با استفاده از موتورهای فاقد پلاک یا پلاک‌های مخدوش مشکلات بسیاری برای دیگر افراد جامعه به وجود می‌آورند که موجب نارضایتی مردم از آنها شده است.

وی از عدم رعایت حداقل‌ها و کمترین‌های ایمنی توسط راکبان موتورسیکلت خبر داد و گفت: علاوه بر این موتورسیکلت‌سواران با حرکات بسیار بد در خیابان‌ها مارپیچ رفتن بین خودروها هم زمینه تصادفات بسیاری را فراهم می‌کنند.

رئیس پلیس راهور استان یزد از کشته شدن 37 نفر در تصادفات رانندگی یزد در شش ماهه اول امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد بحث رانندگی نوجوانان است که در یزد به میزان زیادی دیده می‌شود و در بین فوتی‌های تصادفات موتورسیکلت هم 70 درصد در گروه سنی 10 تا 40 سال قرار دارند.

پورشمسی دومین گروه آسیب‌پذیر تصادفات یزد را عابرین پیاده دانست و با بیان اینکه امسال نسبت به سال قبل با کاهش 10 درصدی میزان فوت شدگان حوادث رانندگی در یزد روبرو بودیم خاطرنشان کرد: از تعداد کل کشته شدگان امسال تصادفات یزد، 10 نفر معادل نزدیک به 30 درصد عابرین پیاده و عمدتا در گروه‌های میانسالی و کهنسالی بوده‌اند.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت