0:15 1403/03/05

نشست شورای امنیت درباره پایبندی ایران به برجام

صافی نیوز / شورای امنیت سازمان ملل نشستی را درباره پایبندی ایران به توافق هسته‌ای برگزار کرد.
no-photos

شورای امنیت سازمان ملل نشستی را درباره میزان پایبندی کشورمان به توافق هسته‌ای با ۱+۵ برگزار کرد.

در این نشست سامانتا پاور نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت: برجام، نباید توجه ما (شورای امنیت) را از مسائل دیگر ایران پراکنده کند.

وی مدی شد ایران قطعنامه‌های تسلیحاتی سازمان ملل متحد را نقض می‌کند و محدودیت‌های سفر وضع شده توسط شورای امنیت را زیرپا می‌گذارد.

پاور ضمن تشکر از همکاری برخی کشورها علیه ایران در سازمان ملل که منجر به برقراری رژیم تحریم ها شد گفت ۹ سال از اولین تحریم هسته ای ایران گذشت و حالا توافق برجام اهمیت دیپلماسی را نشان می دهد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل در آخرین حضور خود در شورای امنیت افزود: تاکید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی  بر این که ایران به تعهدات خود عمل کرده است نشان می دهد که توافق در حال اجراست.

وی همچنین گفت: آمریکا به سهم خود تحریم های اقتصادی را از ایران برداشته است.

نماینده اتحادیه اروپا در سازمان ملل نیز گفت: شورای امنیت قرار است هر ۶ ماه یک بار گزارشی درباره توافق هسته ای با ایران دریافت کند. ما درباره اجرای توافق هسته ای با ایران به طور کامل متعهد هستیم.

این مقام اروپایی به نقل از فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اکنون به جامعه بین المللی تعلق دارد.
همچنین نماینده انگلیس در سازمان ملل در این جلسه گفت: ما برای افزایش همکاری های اقتصادی با ایران متعهد هستیم.

نماینده فرانسه در سازمان ملل نیز در جلسه شورای امنیت از بهبود روابط کشورش با ایران پس از برجام سخن گفت.

نماینده روسیه در سازمان ملل هم گفت: ما از میزان اجرای تعهدات هسته ای ایران راضی هستیم. وی افزود: ما به هیچ وجه نمی پذیریم که در راه باز گشت ایران به عرصه بین المللی مانعی ایجاد شود.

در ادامه این نشست نماینده ایتالیا در نشست شورای امنیت درباره برجام گفت: ایران به تعهدات خود درباره نیروگاه فردو بر اساس موارد توافق برجام عمل کرده است.

وی در نشست شورای امنیت سازمان ملل با موضوع نشست پرسش و پاسخ درباره عدم اشاعه، افزود: ایران با ناظران برای غنی سازی اورانیوم همکاری کرده است.

انتهای پیام/

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت