5:36 1403/03/08
رئیس اداره اوقاف مراغه:

46 رقبه وقفی در اختیار ادارات شهرستان مراغه است

صافی – رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مراغه با بیان اینکه در حال حاضر 46 رقبه وقفی در اختیار ادارات شهرستان است گفت: 22 مدرسه و چهار پارک عمومی نیز از سوی خیران و واقفان برای استفاده عمومی در اختیار آموزش و پرورش و مردم قرار گرفته است.
no-photos

حجت الاسلام فریدون مطهری افزود: شهرستان مراغه دارای 694 موقوفه شامل 237 موقوفه دارای رقبه (186 متصرفی و 51 غیرتصرفی)، 377 مسجد، 80 حسینیه و یک هزار و 968 رقبه است.

وی همچنین به احیای اراضی موقوفه در این شهرستان اشاره کرد و گفت: احیای موقفه های این شهرستان از رسالت های شرعی و قانونی این سازمان بوده و در این راستا حرکت های مناسبی انجام شده که از آن جمله می توان به کاشت هفت هزار اصله نهال در باغ های موقوفه ای از ابتدای سالجاری اشاره کرد.

وی ادامه داد: در سال گذشته نیز با همکاری واقفان، 10 هزار اصله درخت مثمر در باغ ها و اراضی کشاورزی موقوفه این شهرستان کاشته شده است.

مطهری اضافه کرد: همچنین اوقاف آماده مشارکت آحاد مردم و خیران برای انجام وقف های مشارکتی در زمینه هایی است که در شهرستان احساس نیاز می شود.

وی گفت: در سالجاری 650 مورد بازدید از موقوفات این شهرستان انجام شده که در آن مسائل و مشکلات این موقفه ها مورد بررسی قرار رگفته و راهکارهای مناسبی برای این منظور ارئه شده است.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح شبستان حضرت زهرا (س) امامزاده سید ابراهیم (ع) مراغه افزود: برای اجرای این طرح در سال جاری 500 میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است.

مطهری با بیان اینکه اقدامات و فعالیت های فرهنگی و مذهبی در مساجد این شهرستان ادامه داد: هم اکنون با همکاری تبلیغات اسلامی در 85 مسجد این شهرستان نماز جماعت برگزار می شود.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت