3:48 1403/03/08
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

هیچ یک از دستگاه‌های دیجیتالی نمی‌تواند جایگزین کتاب باشد

صافی – نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه علم اگر محبوس بماند ارزشی ندارد، گفت: هیچ یک از دستگاه های دیجیتالی نمی تواند جایگزین کتاب باشد.
no-photos

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم عصر امروز شنبه در جلسه شورای فرهنگی عمومی آذربایجان شرقی که در کتابخانه مرکزی تبریز به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد با تاکید بر اهمیت کتاب و کتابخوانی در انتقال علم و فرهنگ به نسل جوان جامعه اظهار کرد: کتاب وسیله ای برای حفظ سازماندهی و انتقال ذخایر علمی و فرهنگی به نسل جوان حال و آینده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ یک از ابزارآلات مدرن امروزی که عمدتاً به آن دیجیتالی گفته می شود نمی تواند جایگزینی برای کتاب باشد افزود: کتاب بزرگ‌ترین عامل صیانت از اندیشه‌ها و علم دانشمندان است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ادامه داد: هفته کتاب و کتاب‌خوانی بیانگر این است که بقایای علوم و اندیشه‌ها که باعث رشد علمی جامعه می‌شود به برکت وجود کتاب است.

آل هاشم با بیان اینکه علم اگر محبوس بماند ارزشی ندارد، گفت: همیت کتاب به قدری است که معجزه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم، قرآن کریم نیز به شکل کتاب است.

وی با تاکید بر اینکه خداوند در باب اهمیت کتاب در قرآن به قلم و آنچه که آن می نویسد قسم یاد کرده است گفت : در قرآن کریم ۲۵۵ مرتبه واژه کتاب، ۵۸۲ مرتبه واژه علم ، ۲ مرتبه واژه قلم و سه مرتبه کلمه اقراء تکرار شده است.

امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: مطالعه ،کتابخوانی و تحصیل دانش از سفارشات موکد قرآن و ائمه معصومین علیهم السلام است.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت