23:26 1403/03/10
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر:

کاهش سهم آذربایجان شرقی در تولید ملی/ سخت گیری ها سرمایه گذاران را فراری می دهد

صافی – نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر از کاهش سهم آذربایجان شرقی در تولید ملی از ۶ درصد به ۴ درصد خبر داد و گفت: در ادارات استان به قدری سخت گیری در اعطای مجوزهای سرمایه گذاری و اشتغال زایی صورت می‌گیرد که سرمایه گذاران از این استان فراری می‌شوند.
no-photos

شهاب الدین بی‌مقدار عصر امروز در جلسه شورای اشتغال آذربایجان شرقی با اشاره به رسته‌بندی پرداخت تسهیلات اشغال زایی اظهار داشت: در رسته‌های اعطای تسهیلات و اشتغال زایی، موضوع اشتغال جایگزین در دریاچه ارومیه لحاظ نشده است.

وی افزود: برخی از کارآفرینان در کشت زعفران و پسته و… موفق بوده‌اند ولی در این حوزه تسهیلات ردیف قانونی ندارد و صرفا رسته گیاهان دارویی لحاظ شده که امکان استفاده ندارند.

بی‌مقدار با بیان اینکه در رسته‌ها، باید زمینه استفاده افراد حقیقی از تسهیلات اشتغال زایی هم فراهم شود، ابراز داشت: نباید تنها شرکت‌های حقوقی را برای اشتغال زایی به رسمیت بشناسیم بلکه افراد حقیقی را هم در حوزه اشتغال زایی به رسمیت بشناسیم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با انتقاد از اینکه سازمان‌های دولتی در استان به استعلامات صدور مجوزهای سرمایه گذاری دیر جواب می‌دهند گفت: باید در شورای اشتغال به تصویب برسد که اگر دستگاه‌های دولتی در عرض 10 روز به استعلامات جواب ندهند، پاسخ استعلام مثبت تلقی شود تا سرمایه گذاران پشت درهای بسته باقی نمانند.

وی از کاهش سهم آذربایجان شرقی در تولید ملی از 6 درصد به 4 درصد خبر داد و گفت: در ادارات استان به قدری سخت گیری در اعطای مجوزهای سرمایه گذاری و اشتغال زایی صورت می‌گیرد که سرمایه گذاران از این استان فراری می‌شوند.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت