16:14 1403/03/30
نماینده مردم در مجلس:

همه یارانه‌ها را حذف کنیم/ دولت احیای دریاچه ارومیه را جدی بگیرد

صافی – نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: اگر جرأت داشته باشیم با در نظر گرفتن وضعیت مردم و ترمیم پرداخت و حقوق، همه یارانه‌ها را حذف کنیم تا دست دلالان کوتاه شود کار مهمی کرده‌ایم.
no-photos

شهاب الدین بی‌مقدار در نشست علنی صبح امروز(یکشنبه، 27 آبان ماه) در نطق میان دستور خود با بیان اینکه حال که دشمن جمهوری اسلامی به نمایندگی ترامپ دستکش‌های چدنی را آشکار کرده و تحریم را عملی کرده سوال این است که آیا تا کنون تحلیل درستی از علت تحریم داشته‌ایم، اظهار داشت: چرا می‌خواهیم همواره با کوبیدن لفظی دشمن مشکلات را حل کنیم در حالی که آنها کاری جز کسب منافع نداشته و برای از پا درآوردن ما برنامه‌ریزی کرده‌اند پس ما نیز باید برنامه برای جلوگیری از تحریم داشته باشیم.

وی ادامه داد: باید با اعتماد به مردم به خصوص بخش خصوصی و نخبگان و حذف شرکت‌های خصوصی و دولتی، اقتصاد بدون نفت را تجربه کرد و برای حل مسائل روز و توسعه کشور اقدام داشت البته اگر جرأت داشته باشیم با در نظر گرفتن وضعیت مردم و ترمیم پرداخت و حقوق، همه یارانه‌ها را حذف کنیم تا دست دلالان کوتاه شود کار مهمی کرده‌ایم.

عضو فراکسیون امید مجلس دهم در ادامه صادرات را شریان اصلی تولید دانست و افزود: صادرات باید تقویت شود نه اینکه با قوانین مختلف کُند شود که در همین راستا ضروری است پیمان ارزی و سامانه نیما برداشته شده و با نرخ شناور کنترل شده به تولیدکنندگان و صادرکنندگان واقعی اعتماد شود چرا که در سامانه نیما رانت وجود دارد و مواردی از فساد برای جلو انداختن نوبت‌ها گزارش شده است.

وی با تأکید بر اینکه باید وارادات بدون ارز و خرید اجباری از واحدهای تولیدی معتبر را هموار کرد، ابراز داشت: نباید از اعطای اختیارات به استان‌ها بترسیم که حتما در حل مسائل موثر خواهد بود همچنین باید به مردم اعتماد کنیم، واقعیات را بگوییم و وعده های غیرعملی ندهیم و حتی آنها را در تصمیم‌سازی‌ها مشارکت دهیم حتی اگر در اجرای این مسأله نیاز به رفراندوم باشد.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از دولت می خواهم اصل 15 قانون اساسی را اجرا کرده و احیای دریاچه ارومیه را نیز جدی بگیرد، خاطرنشان کرد: آقای نوبخت به قول خود درباره احداث راه آهن میانه-تبریز عمل کنید همچنین مشکل واحدهای تولیدی به خصوص قطعه‌سازان را حل کنید چرا که نوشدارو بعد از مرگ سهراب و حضور کارگران جلوی استانداری ها فایده نخواهد داشت.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت