4:56 1403/03/08
معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد:

یارانه مطبوعات بزودی واریز می‌ شود

صافی نیوز / معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از واریز یارانه پرداختی به مطبوعات در آینده نزدیک خبر داد.
no-photos

حسین انتظامی عصر امروز در دیدار مدیران رسانه‌های جمعی که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت جایگاه رسانه‌ها در تأثیرگذاری‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و… اظهار داشت: رسانه و به‌تبع آن خبرنگاران از جایگاه ویژه‌ای در جامعه برخوردار بوده و باید حمایت بیشتری از آنها شود.

وی با بیان اینکه حمایت از رسانه‌ها متفاوت خواهد بود و بر اساس رتبه‌بندی‌ها صورت خواهد پذیرفت، افزود: سیاست‌هایی در حمایت از خبرنگاران و اعمال فشار بر رسانه‌ها برای اجرای ماده ۴۶ قانون مطبوعات انجام شده که باید بیشتر از گذشته افزایش پیدا کند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز کرد: خانه مطبوعات بیشتر با هدف کمک به معیشت خبرنگاران و افزایش درآمدهای اقتصادی و مالی رسانه‌ها بوده که در این زمینه به‌نظرم نزدیک شدن رسانه‌ها به دولت باعث شکسته شدن استقلال رسانه‌ها می‌شود.

وی پرداخت یارانه به رسانه‌ها را سبب وام‌داری آنها به دولت دانست و گفت: در اساسنامه جدید خانه مطبوعات موارد متعددی با ذهنیت خدمت به جامعه رسانه‌ای در نظر گرفته شده و بیش از ۲۰ استان کشور بیش از یک سال بوده که از انتخابات آنها گذشته است.

انتظامی به حضور رسانه‌ها در نمایشگاه مطبوعات اشاره و خاطرنشان کرد: نشریاتی که فاقد بیمه بودند از حضور آنها در نمایشگاه ممانعت شد و قرار است ازاین‌پس یارانه و حمایت تنها از دو دهک بالای رتبه‌بندی‌ها صورت پذیرد.

وی با تأکید بر اهمیت رتبه‌بندی سایت‌ها عنوان کرد: سایت‌هایی که جزء دهک‌های بالا نباشند موردحمایت قرار نخواهند گرفت و به‌زودی یارانه مطبوعات واریز خواهد شد.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: حدود ۷ هزار خبرنگار در سراسر کشور بیمه‌ شده‌اند و ما نمی‌توانیم به‌صورت مستقیم در بیمه نکردن رسانه‌ها دخالت کنیم و رسانه‌هایی که پیمانکار خبری دارند باید حمایت بیشتری از نیروهای خود داشته باشند.
انتهای پیام/

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت