0:24 1403/03/05
امام جمعه موقت تبریز در خطبه‌های نماز جمعه؛

مسئولین چشم را بسته و دهان را باز نکنند/ چه چیزی را در برجام انجام ندادیم که برخی درس عبرت نمی‌گیرند؟

صافی – حجت‌الاسلام عالی گفت: یکی از نمایندگان عوامل داخلی را دلیل ناموفقی برجام دانسته،چه چیزی را در برجام انجام ندادیم که برخی درس عبرت نمی‌گیرند؟
no-photos

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی عالی امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز با انتقاد به برخی از مسوولان نسبت به تقوای کلامی اظهار داشت: هر کسی نسبت به جایگاه خود دارای تقوای متفاوت است به طوریکه هرقدر مراتب کمالی انسان بالاتر باشد با تقواتر می‌شود.

وی ادامه داد: باید انسان حدود الهی را از حیث انجام واجبات و ترک محرمات رعایت کند چرا که تقوا پلیس وجودی انسان است و نظاره‌گر کنترل واردات و صادرات انسان است.

حجت‌الاسلام عالی با بیان اینکه مسئولین در نظام جمهوری اسلامی باید دارای تقوای باطنی باشند،گفت: مسئولین نباید چشم را بسته و دهان را باز کنند بلکه بدانند که هر حرفی که می‌زنند در جامعه و بین‌الملل تاثیر دارد.

وی به صحبت‌های اخیر یکی از نماینده‌‌های مجلس در مورد حجاب مبنی بر اینکه به خاطر چادر سر کردن، گردنم آرتروز گرفته، اشاره کرد و ابراز داشت: از حرف‌های این خانم معلوم است که چشم‌هایش را بسته و بدون فکر فقط حرف زده است و انگار یادش رفته که مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی قوه‌، عصاره فضائل است و کسی که آنجا صندلی اشغال کرده، باید مراقب باشد در حالی که این خانم انگار یادش رفته که نماینده است.

امام جمعه موقت تبریز ادامه داد: یکی از ضروریات دین حجاب است و کسی که این واجب را رد کند، دچار ارتداد می‌شود.

وی به نماینده‌ای دیگر که در مورد ناموفق بودن برجام اخیرا صحبت‌هایی کرده، اشاره کرد و توضیح داد: البته این آقا همیشه چشم را بسته و دهان می‌گشاید و اخیراً نیز در رابطه با برجام مبنی بر اینکه عوامل داخلی مانع شدند تا برجام به طور کامل اجرا نشود، صحبت‌هایی کرده است و باید به این آقا گفت که ایمان به وعده الهی عامل هدایت می‌شود این چه حرف‌هایی هست که می‌زنیم و کی می‌خواهیم درس عبرت بگیریم؟

خطیب موقت نماز جمعه تبریز تصریح کرد: ما باید در رابطه با اروپایی که شرط تصویب کنوانسیون‌ها را اعم از FATF، CFT گذاشته نیز دقت کنیم و به حرف حضرت آقا گوش کنیم.

حجت‌الاسلام عالی با استناد به آیه شریفه‌ای مبنی بر اینکه طبق قرآن اگر در هر جهت تسلیم بشوید باز دشمن دست بردار نخواهد بود، افزود: دیگر چه چیزی بود که در برجام ما انجام ندادیم که آن را عوامل داخلی می‌نامید؟

وی متذکر شد: برخی مسوولان بدانند که مشکل دشمن بحث برجام نیست بلکه آنها با اساس نظام جمهوری اسلامی ایران، اعتقاد و حاکمیت ما مشکل دارند.

امام جمعه موقت تبریز در خصوص صحبت‌های ظریف در مورد پولشویی نیز عنوان کرد: اخیرا وزیر امورخارجه نیز در رابطه با پولشویی حرف زده که وی نیز باید دقت در حرف زدن به خرج دهد چراکه در شخصیت یک وزیر و آن هم وزارت مهمی مانند امورخارجه دقت در صحبت کردن ضروری است.

وی ادامه داد: اخیرا یک آقای مسئول دیگری با خبرنگاری مصاحبه کرده و گفته که حقوق من کمتر شده است در حالیکه به عنوان یک شخصیت بین‌المللی باید به تقوای کلام توجه کند و مراقب حرف زدنش باشد.

حجت‌الاسلام عالی در ادامه به ۱۶ آذرماه، روز دانشجو اشاره کرد و گفت: مبادا دانشگاه‌های ما به دشمن سیگنال بدهند چراکه این حاکی از ضعف و سستی ما خواهد بود.

وی ادامه داد: مناسبت ۱۶ آذر روزی است که دانشجوبان علیه استکبار اعتراض کردند و روز ضداستکبار و آمریکا بوده و در حقیقت ۱۶ آذر به دانشجوی ضداستکبار منصوب است.

خطیب موقت نماز جمعه تبریز اوصاف و ویژگی‌های جنبش دانشجویی را مورد اشاره قرار داد و گفت: جنبش دانشجویی باید ضد ظلم، استکبار، سلطه خارجی و عاشق آرمان‌های بزرگ نظام بوده و همیشه امیدوار به رسیدن به آرمان‌ها باشد چراکه دانشجو موتور متحرک جامعه بوده و زبان گویای مردم است و مشکلات جامعه باید از زبان آنها بیان شود.

حجت‌الاسلام عالی، داشتن روحیه انقلابی را از دیگر خصوصیات جنبش دانشجویی برشمرد و گفت: جنبش دانشجویی باید سیاست روز باشد ولی سیاست‌زده نباشد چراکه اهداف آن علم آموزی پژوهشگری است و امیدواریم مراکز علمی نظیر حوزه و دانشگاه را تحت نظر رهبر معظم انقلاب حفظ کند.

وی، در اعلام مناسبت‌های تقویمی به شهادت شهید محراب، آیت‌الله دستغیب اشاره کرد و گفت: او معلم، مهذب و عالم دین است و کتاب‌های بزرگ وی برای تقویت روحیه معنوی بسیار موثر است.

امام جمعه موقت تبریز همچنین شهادت شهید خلبان احمد کشوری را یادآور شد و گفت: اگر شهدایی مانند کشوری و شیرودی نبودند، دشمن تا پادگان ابوذر می‌آمد ولی شهید کشوری و شیرودی دو خلبان بزرگ کشور تمام تانک‌های دشمن را منهدم ساخت.

وی در ادامه متذکر شد: در جنگ اقتصادی فعلی کشور، مردم و مسوولان باید با اخلاص، بدون ترس و با جدیت پیش روند چراکه در این امر هیچ عذر و بهانه‌ای قابل قبول نیست.

امام جمعه موقت تبریز ادامه داد: دشمن چندین باره علیه ما در عرصه‌های مختلف اعم از تبلیعات، رسانه‌ها و رایزنی‌ها فعالیت می‌کند از این‌ رو غفلت و سُست بودن در میدان جنگ قابل قبول نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هر قومی باید به صورت فردی و اجتماعی همیشه خدا را یاد کرده و نام ایشان را ذکر کند و در همه کارها خدا و رضایتش مدنظر باشد.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت