23:32 1403/03/04
مدیرعامل موسسه مطالعاتی صراط مبین:

امروز زمان اجرای دستاوردهای انقلاب و دین در جامعه است

صافی – مدیرعامل موسسه مطالعاتی صراط مبین گفت: باید فاصله بین پژوهش و اجرا در جامعه حذف‌شده و امروز زمان اجرای دستاوردها انقلاب و دین در جامعه است.
no-photos

محمدتقی دشتی ظهر امروز در نشست خبری موسسه مطالعاتی صراط مبین با اشاره به لزوم پیاده‌سازی آموزه‌های قرآن در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی اظهار داشت: متأسفانه نتوانسته‌ایم قرآن و آموزه‌های قرآن را در همه ابعاد زندگی پیاده کرده و منتظر روزی هستیم که دین در سراسر زندگی انسان حاکم شود.

وی با تأکید بر این حقیقت که اگر تنها 30 درصد قرآن فهم و اجرا شود می تونیم بر دنیا حکومت کنیم، افزود: مؤلفه‌های بنیادین فرهنگی و دینی دچار مخاطره و آسیب‌های جدی است و موسسه صراط مبین باهدف بررسی و آسیب‌شناسی فرهنگی و دینی که در حقیقت پایه نظام بوده وارد میدان عمل شده است.

مدیرعامل موسسه مطالعاتی صراط مبین با هشدار برای آسیب‌شناسی آرمان‌های نظام برای مقابله با چالش‌های پیش رو تأکید کرد: موسسه ما با رویکردی ترویجی در موضوعاتی مانند حکومت اسلامی، ولایت‌فقیه و غیره با تألیفات کتب و فعالیت در فضای مجازی کار خود را آغاز کرده است.

وی از توسعه اهداف موسسه خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر رویکرد نوین موسسه مسئله محوری و حل مسائل دینی فرهنگی نظام و توسعه مرزهای دانش در حوزه فقه اجتماعی و سیاسی بوده و در این راه 10 پژوهشگر برتر به‌صورت مستقیم و 50 استاد و پژوهشگر برتر در حوزه و دانشگاه به‌صورت پروژه‌ای با این موسسه همکاری می‌کنند.

دشتی نگاه نظام‌واره داشتن به مسائل و حل مشکلات و معضلات را به‌دوراز شعارزدگی از دیگر ویژگی‌های موسسه عنوان کرد و ادامه داد: تعامل و انجام پروژه‌های بسیاری با نهادهای مرتبط با نظام مانند شورای انقلاب فرهنگی، شورای امنیت کشور و کمیته عالی فرهنگی در جهت حل مشکلات و چالش‌های فرهنگی و اجتماعی جامعه انجام‌شده است.

وی تعدادی از پروژه‌ها را عنوان کرد و گفت: شناخت وضعیت دین و مذهب در کشور به‌صورت سالنامه، نظام‌واره جامع مسائل فرهنگی و دینی، نظام‌واره مسائل مردم‌سالاری دینی در جامعه، نظام‌واره حوزه و روحانیت، تعدادی از پروژه‌های کلان موسسه بوده که نتایج رضایت بخشی داشته است.

مدیرعامل موسسه مطالعاتی صراط مبین با تأکید بر حذف فاصله بین پژوهش و اجرا در پروژه‌های موسسه و قابل‌اجرا بودن آن‌ها خاطرنشان کرد: امروز زمان اجرای دستاوردها انقلاب و دین در جامعه بوده و محصولات موسسه در قالب کتاب، گزارش راهبردی و سند راهبردی در اختیار نهادهای مرتبط قرارگرفته و موضوع موردپژوهش را با راهکارهای عملی ارائه می‌دهد.

در پایان جلسه از کتاب نظام‌واره طرح آسیب‌شناسی مردم‌سالاری دینی در حضور خبرنگاران رونمایی شد.

سردبیر
سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست تغییرات و بروز رسانی ها
1403
31 اردیبهشت
نسخه 1.2
  1. بهبود صفحه نمایش خبر
  2. اضافه شدن خبرهای مرتبط
  3. اضافه شدن خبرهای پیشنهادی
23 اردیبهشت
نسخه 1.1
  1. اضافه شدن پخش شبکه های تلویزیونی و رادیویی
  2. بهبود سرعت سایت
  3. بهبود پنل خبرنگاران
22 اردیبهشت
نسخه 1
  1. طراحی و پیاده سازی صفحات سایت شامل: صفحه اصلی، صفحه مشاهده خبر، صفحه آرشیو مطالب، صفحه آرشیو هشتک ها، صفحه اخبار تصویری، صفحه آرشیو اخبار تصویری
  2. طراحی و پیاده سازی هدر و فوتر سایت
  3. راه اندازی بخش امنیت سایت